top of page

9 ciekawych aplikacji do nauki angielskiego

Czy wiesz, czym jest microlearning? W skrócie, to przyswajanie niewielkich porcji informacji.


Dlaczego microlearning staje się coraz bardziej popularny?


Po pierwsze, żyjemy w coraz większym pośpiechu - brakuje nam czasu na podstawowe czynności, nie mówiąc już o nauce czegoś nowego. W tym miejscu z pomocą przychodzi nam microlearning - nie potrzebujesz godziny na naukę! Wystarczy 10 minut, ale codziennie.


Po drugie, nie czekasz na specjalny moment, nie musisz z niczego rezygnować, ponieważ każdy, naprawdę każdy jest w stanie znaleźć 10 minut dziennie na naukę.


Po trzecie, liczy się systematyczność. Jak myślisz, co jest lepsze? 10 minut dziennie, codziennie przez 2 tygodnie, czy 2 godziny kucia na ostatnią chwilę? Mózg potrzebuje przerw, żeby przyswoić wiedzę, więc z punktu widzenia neuronauki - oczywiście, krócej, ale systematycznie.


Jeśli powyższe punkty cię przekonują, a do tego chcesz zacząć uczyć się angielskiego, korzystanie z aplikacji może być dobrym rozwiązaniem.


Na co zwrócić uwagę wybierając aplikację do nauki?


Poziom zaawansowania:

 • Początkujący: Aplikacja powinna oferować podstawowe słownictwo (koniecznie razem w wymową) i gramatykę, a także interaktywne ćwiczenia ułatwiające naukę.

 • Średniozaawansowany: Aplikacja powinna skupiać się na rozszerzaniu słownictwa i gramatyki, a także na ćwiczeniach konwersacyjnych i rozumienia ze słuchu.

 • Zaawansowany: Aplikacja powinna umożliwiać naukę języka w kontekście różnych dziedzin (np. biznes, prawo), a także oferować materiały autentyczne (np. artykuły prasowe, filmy). Na tym poziomie, warto zastanowić się czy typowa aplikacja do nauki języka jest nam jeszcze potrzebna. Może warto, wybrać aplikacje, które w języku angielski uczą nas innych rzeczy lub zapewniają nam dostęp do prasy anglojęzycznej.


Cele:

 • Wybierając aplikację warto wziąć pod uwagę, że są one nadal w niewielkim stopniu dostosowywane do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników. Jeżeli interesuje Cię nauka języka angielskiego ogólnego, to praca z aplikacją (przynajmniej na poziomie podstawowym) powinna się fajnie sprawdzić. Natomiast, jeżeli masz jakieś bardziej sprecyzowane potrzeby (rozmowy biznesowe) lub barierę językową, to warto się zastanowić czy sama nauka z aplikacją będzie dobrym wyborem.

Funkcje:

 • Zakres ćwiczeń: czy aplikacja rozwija wszystkie 4 umiejętności?

 • Koszt: Aplikacje mogą być bezpłatne lub płatne. Płatne aplikacje zazwyczaj oferują więcej funkcji i materiałów edukacyjnych.

 • Dostępność: Aplikacja powinna być dostępna na różnych urządzeniach (np. komputer, smartfon, tablet).

 • Dodatkowe funkcje: Niektóre aplikacje oferują dodatkowe funkcje, takie jak możliwość tworzenia własnych fiszek, śledzenie postępów w nauce, czy udział w konkursach.


9 przydatnych aplikacji do nauki angielskiego od podstaw


Nauka języka angielskiego może być ciekawa i wygodna dzięki szerokiemu wyborowi aplikacji mobilnych, które są dostępne na rynku. Dla Polaków uczących się angielskiego, istnieje wiele opcji, ale które są najbardziej efektywne i wartościowe?


W tym wpisie przedstawiam 9 aplikacji mobilnych do nauki angielskiego, opisując ich najlepsze cechy i wyjaśniając, dlaczego warto lub nie warto ich wybrać.Duolingo


Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. W wersji polskiej możemy jednak uczyć się tylko języka angielskiego.


Zalety:

 • Bezpłatna: Duolingo jest całkowicie bezpłatna, co czyni ją dostępną dla każdego.

 • Przyjazny interfejs: Aplikacja ma kolorowy i przyjazny interfejs, chociaż dla niektórych może wyglądać zbyt dziecinny.

 • Krótkie lekcje: Lekcje w Duolingo są krótkie i łatwe do ukończenia, co czyni je idealnymi dla osób zapracowanych.

 • Motywacja: Aplikacja wykorzystuje system motywacyjny, aby zachęcić użytkowników do regularnej nauki. Ustawiając powiadomienia, mamy pewność, że aplikacja przypomni nam o nauce w odpowiednim czasie.

Wady:

 • Powtarzalność: Lekcje w Duolingo mogą być powtarzalne i nudne dla niektórych użytkowników.

 • Brak kontekstu: Aplikacja nie zawsze zapewnia wystarczający kontekst dla słów i gramatyki.

 • Błędy: W niektórych kursach Duolingo mogą znajdować się błędy.

 • Ograniczony zakres umiejętności: Duolingo skupia się na nauce słownictwa i gramatyki, a mniej na umiejętnościach mówienia i pisania.

 • Grywalizacja: Nauka w aplikacji jest bardzo zgrywalizowana (zbieramy punkty, prezenty, bonusy itd.), ale czasami mam wrażenie, że jest tego za dużo. Przynajmniej u mnie, powoduje to trochę bezmyślne (jak najszybsze) klikanie, byleby tylko przejść do następnego poziomu. Po jakimś czasie, same ćwiczenia też stają się monotonne.

Ogólne wrażenia:

Duolingo to lepsza aplikacja dla osób, które chcą rozpocząć naukę języka obcego niż dla tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności. Aplikacja jest łatwa w użyciu i motywuje do regularnej nauki. Należy jednak pamiętać, że Duolingo nie jest wystarczające, aby nauczyć się języka na poziomie biegłym.


Warto ją jednak wypróbować na pierwszy rzut, albo korzystać z niej jako dodatek do zwykłych lekcji, ponieważ jest darmowa, a przy ustaleniu celu, naprawdę motywuje, żeby zajrzeć do niej chociaż na 5 minut dziennie.
Memrise


Memrise jest aplikacją, do której mam duży sentyment, ponieważ jeszcze do niedawna korzystałam z jej darmowej wersji z wszystkimi moimi klientami. Posiadała fantastyczną funkcję tworzenia swoich własnych fiszek i była nieocenioną pomocą przy utrwalaniu słownictwa.


Aktualnie aplikacja rezygnuje ze swojej społeczności (nie będzie można już tworzyć swoich własnych kursów i fiszek). Nadal, jednak, namawiam wszystkich do skorzystania z darmowego okresu próbnego!Zalety:

 • Bezpłatna: Memrise oferuje bezpłatny dostęp do podstawowych funkcji i dosyć długi okres próbny (liczony w lekcjach, a nie dniach).

 • Efektywne metody nauki: Po pierwsze, moim zdaniem kursy stworzene przez Memrise są dużo ciekawsze niż te z Dualingo. Ja wybrałam kurs niemieckiego z Memrise i byłam zachwycona tym, jak duży nacisk był położony nie tylko na naukę słówek, ale także na słuchanie i naukę w kontekście. Naprawdę, fantastycznie zrobione scenki językowe. Można też ćwiczyć wymowę i mini dialogi mówiąc do telefonu.

 • Dostępność offline: Po pobraniu lekcji, można uczyć się z Memrise bez połączenia z internetem (opcja premium)

 • Różnorodność języków: Aplikacja oferuje kursy dla ponad 20 języków.

Wady:

 • Ograniczony zakres funkcji w wersji bezpłatnej: W wersji bezpłatnej dostępnych jest mniej funkcji niż w wersji płatnej.

Ogólne wrażenia:

Memrise jest naprawdę warta wypróbowania. Ciekawe kursy, nienachalną grywalizacja i konkurencyjna cena abonamentu zachęcają do pozostania z nią na dłużej.

Koszt wykupienia rocznej subskrypcji, po rabatach to około 130zł. Polecam więc spróbować najpierw wersji darmowej, a potem podejrzewam, że skusi was jakiś rabat na subskrypcję w opcji rocznej lub dożywotniej.

EWA: Learn English


EWA to aplikacja, która podobno wykorzystuje sztuczną inteligencję do dostosowywania planu nauki do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ze sztuczną inteligencją czy bez, nadal jest to kolejna bardzo dobra aplikacja. Opiera się na metodzie nauki języka z filmów i seriali, co czyni ją atrakcyjną i angażującą dla użytkowników.


Zalety:

 • Metoda nauki: Wachlarz metod nauki w aplikacji jest bardzo szeroki, przez co naprawdę angażujący. Można oczywiście uczyć się słówek i gramatyki poprzez różne ćwiczenia i bogatą grywalizację. Można czytać oraz słuchać książek na różnym poziomie zaawansowana (sprawdzenie nieznanych słówek jest naprawdę proste z aplikacją). Można grać z nieznajomymi i znajomymi, ćwicząc przy okazji słówka. Wreszcie można rozmawiać na chacie z Darthem Vaderem, Matką Smoków czy Sheldonem Cooperem - tą opcję zabawy ze sztuczną inteligencją naprawdę lubię!

 • Różnorodność materiałów: Aplikacja oferuje szeroki wybór materiałów edukacyjnych, w tym fragmenty filmów i seriali, audiobooki, podcasty, a także interaktywne ćwiczenia.

 • Dostosowanie do poziomu: EWA oferuje kursy na różnych poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego. Użytkownicy mogą również wybrać tematy, które ich interesują, co pozwala na spersonalizowanie nauki.

 • Motywacja: Aplikacja wykorzystuje grywalizację, aby motywować użytkowników do nauki. Otrzymują oni punkty za ukończone zadania i mogą śledzić swoje postępy w czasie.

 • Cena: EWA oferuje darmowy plan nauki, a także płatne plany premium, które oferują więcej funkcji i materiałów.

Wady:

 • Mogłabym narzekać na przeładowany interfejs czy mały zakres materiałów, ale byłoby to zwykłe czepianie się - to naprawdę bardzo dobra aplikacja!


Ogólne wrażenia:

EWA to świetna aplikacja dla osób, które chcą uczyć się angielskiego w sposób innowacyjny i przyjemny. Metoda nauki z filmów i seriali jest angażująca i skuteczna. Pozwala na naturalne i przyjemne poznawanie języka, a także na oswojenie się z jego naturalnym brzmieniem. Dodatkowo, różnorodność materiałów edukacyjnych sprawia, że nauka nie jest nudna.


Aplikacja jest łatwa w obsłudze i dostępna na różnych urządzeniach. Do tego, oferuje również opcję nauki offline. Jest dostępna w wersji darmowej z możliwością zakupu subskrypcji premium ( z rabatem około 140zł na rok).

Promova: Learn English Speaking


Jedna z nowszych aplikacji na rynku. Czy mnie urzekła? Niestety nie, ale może coś przeoczyłam...


Zanim zaczniesz korzystać z aplikacji, musisz przejść przez długi ciąg pytań (o twoje cele, preferencje, a nawet to czy mieszasz w kraju anglojęzycznym). Daje to jednak nadzieję, że aplikacja naprawdę dostosuję zawartość lekcji do twoich potrzeb. Niestety, tak nie jest. Sugerowane lekcje nie mają jakiejkolwiek kolejności. Brakuje jakiejś mapy, poziomów, instrukcji - czegokolwiek co pomoże nam uporządkować chaos. Co pokazałoby mi, jak krok po kroku poruszać się po aplikacji i jakie lekcje standardowe lub kursy grupowe wybrać.


Na początku użytkowania aplikacji, myślałam, że kursy grupowe na żywo są jej mocną stroną. Moja pierwsza myśl jako oszczędnej Polki - wow, nieograniczony dostęp do kursów grupowych w abonamencie to jest coś super! Niestety, rozczarowałam się gdy chciałam zapisać się na jeden z nich. Kursy grupowe są dodatkowo płatne 4 lekcje to 40 dolarów miesięczne (40zł za udział w kursie grupowym 6-osobowym to bardzo standardowa cena na zwykłych kursach online, bez wykupienia jakiegokolwiek abonamentu), przy pakiecie 20 lekcji, cena lekcji zmniejsza się do 5 dolarów - jednak, trzeba od razu wydać 100 dolarów, kupując tak naprawdę kota w worku. Co mnie powstrzymało? Brak możliwości zakupu jednej lekcji na próbę oraz znowu pewien chaos w lekcjach grupowych. Lekcje odbywają się w grupach 6-osobowych (60 minut), na różnych poziomach zaawansowania oraz z różnych zakresów tematycznych (są dyskusję i rozwijanie słownictwa, ale też tłumaczenie gramatyki) - moim problemem (znowu!) było określenie czy tematy lekcji mają jakąś kolejność. Gdzie zacząć? Dokąd zmierzam? - to było moje główne pytanie przy korzystaniu z aplikacji.

Wadą tej recenzji jest to, że nie spróbowałam wziąć udziału w żadnej grupowej lekcji na żywo. Być może nauczyciele są świetni? Może to być także metoda na przełamanie bariery językowej - po prostu rzucamy się na głęboka wodę! Nieznany lektor, obcy ludzie - co nam szkodzi!


Dostępne są także lekcje 1 na 1 z wybranym lektorem - one także są dodatkowa płatne.


Sam dostęp do aplikacja (i wgranych ćwiczeń) nie jest tani. Bezpłatny dostęp trwa jedynie 7 dni, a następnie roczny dostęp do aplikacji kosztuje 499,99 zł. W cenie abonamentu, mamy także dostęp do społeczności (niestety, na ten moment jest ona ledwo żywa).


ELSA Speak: English Accent Coach


ELSA to aplikacja, której głównym hasłem reklamowym jest pomoc w poprawie wymowy i akcent w języku angielskim. Faktycznie, dzięki technologii dokładnego rozpoznawania mowy, aplikacja analizuje wymowę użytkownika, zapewnia informację zwrotną, a następnie oferuje spersonalizowane ćwiczenia. Super jest możliwość wyboru dokładności analizy - dzięki temu aplikacja sprawdza naszą wymowę mniej lub bardziej dokładnie.


Zalety:

 • Skupia się na wymowie: ELSA wyróżnia się na tle innych aplikacji, ponieważ koncentruje się przede wszystkim na poprawie wymowy angielskiej. Jednak olbrzymią zaletą jest to, że ucząc się poprawnej wymowy, uczymy się też całych słówek, a nawet zdań. To naprawdę pomaga poprawić płynność (ale też pewność) naszej wypowiedzi.

 • Technologia AI: Dzięki wykorzystaniu AI, aplikacja może analizować wymowę użytkownika i zapewniać szczegółową informację zwrotną na temat błędów.

 • Szeroki zakres ćwiczeń: ELSA oferuje wiele ćwiczeń fonetycznych, które pomagają użytkownikom opanować trudne dźwięki angielskiego. Możliwość nagrywania własnej mowy i porównywania jej z native speakerami sprawia, że nauka jest interaktywna i naprawdę przyjemna.

 • Spersonalizowane lekcje: Aplikacja dostosowuje poziom trudności i tematykę lekcji do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 • Motywacyjny interfejs: ELSA wykorzystuje punkty i odznaki, aby utrzymać motywację użytkownika do regularnej nauki. Plusem jest porządek w lekcjach i nienachalna grywalizacja.

Wady:

 • Ograniczony zakres nauki: ELSA koncentruje się głównie na wymowie i oficjalnie nie obejmuje innych aspektów języka, takich jak gramatyka czy słownictwo.

 • Możliwe błędy AI: Technologia rozpoznawania mowy oparta na AI może czasami popełniać błędy, co może prowadzić do nieprecyzyjnej informacji zwrotnej - ale tutaj poprzeczka jest ustawiona naprawdę wysoko.

 • Brak konwersacji: ELSA nie oferuje możliwości swobodnej konwersacji z native speakerami.


Ogólne wrażenia:

ELSA Speak to świetna aplikacja dla osób, które chcą poprawić swoją wymowę angielskiego. Dzięki szczegółowej informacji zwrotnej opartej na AI i dużej liczbie ćwiczeń fonetycznych, ELSA może pomóc użytkownikom mówić bardziej naturalnie i pewniej.


ELSA oferuje zarówno darmową wersję, jak i subskrypcję premium z dodatkowymi funkcjami.

Busuu


Busuu to platforma, która oferuje kursy językowe na różnych poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego. Co ciekawe, możesz zdecydować się na test poziomujący lub od razu wybrać swój poziom. Aplikacja ustala z tobą również cel nauki.


Zalety:

 • Kompleksowe kursy: Busuu oferuje kursy obejmujące wszystkie aspekty języka, takie jak gramatyka, słownictwo, wymowa i konwersacja. Doceniam przyjazny użytkownikowi wygląd aplikacji, przejrzyście poukładane lekcje (z informacją ile dana lekcja zajmuje czasu), oraz 'checkpointy', które podsumowują cały rozdział.

 • Różnorodność materiałów: Kursy zawierają różnorodne materiały, takie jak teksty, zdjęcia, filmy i nagrania audio.

 • Spersonalizowana nauka: Aplikacja dostosowuje poziom trudności i tempo nauki do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 • Konwersacje z native speakerami: Busuu umożliwia konwersację z native speakerami, co pozwala na praktyczne zastosowanie języka.

 • Społeczność: Efekt wow to tzw. 'community' - to tutaj możesz nawiązać kontakt z innymi uczącymi się, 'wymieniać' się językami (ja ci pomogę w polskim, a ty mi z angielskim) i wykonywać ćwiczenia na wymowę. Moim zdaniem 'community' ma swoje wady. Na przykład, nawiązywanie wartościowych znajomości wcale nie jest takie łatwe.

 • Podsumowanie nauki: aplikacja posiada osobną zakładkę, która pozwala nam spojrzeć na nasze postępy 'z lotu ptaka'.

Wady:

 • Brak sztucznej inteligencji: piszę to trochę z przekory. Busuu to dobra, tradycyjna aplikacja, która w miarę wszechstronnie rozwija różne umiejętności językowe - bez szału i 'sexy', ale nadal porządnie.

 • Korekta innych: zajmuje całkiem sporo czasu. Z jednej strony, fajnie jest posłuchać jak inni uczą się Twojego języka, z drugiej strony, nie przybliża cię to w żaden sposób do opanowania języka angielskiego, a może pochłonąć znaczna część twojego czasu.


Ogólne wrażenia:

Busuu to dobra aplikacja do nauki języków obcych dla osób, które szukają kompleksowego rozwiązania. Aplikacja oferuje szeroki wybór języków, poziomów zaawansowania i materiałów edukacyjnych. Możliwość konwersacji z native speakerami to duży atut Busuu.


Okres próbny trwa 7 dni, po jego ukończeniu roczny koszt dostępu to 414,99 zł. Fajne jest to, że możemy wybrać także abonament miesięczny za 69,00 zł.

Loora AI


Jeżeli Busuu jest tradycyjne, to Loora 'is sexy'. Naprawdę jest coś ekscytującego w prowadzeniu dosyć długiej konwersacji (za pomocą głosu) ze sztuczną inteligencją.


Loora skupia się na konwersacjach z AI, które mają pomóc użytkownikom w ćwiczeniu płynności mówienia, wymowy i słownictwa.

Zalety:

 • Naturalne konwersacje: Loora stara się imitować naturalną rozmowę, co pozwala na bardziej angażującą naukę.

 • Różnorodność tematów: Aplikacja oferuje szeroki wybór tematów do rozmowy, od codziennych po bardziej zaawansowane.

 • Spersonalizowane lekcje: Loora dostosowuje poziom trudności i tempo nauki do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 • Ćwiczenia wymowy: Aplikacja ocenia wymowę użytkownika i udziela wskazówek, jak ją poprawić. Te wskazówki są naprawdę dokładne!

 • Motywacja: Loora motywuje użytkownika do regularnej nauki poprzez system nagród i śledzenie postępów.

Wady:

 • Brak konwersacji z native speakerami: Aplikacja nie oferuje możliwości konwersacji z 'żywym człowiekiem'.

 • Możliwe błędy AI: Sztuczna inteligencja nie jest doskonała i czasami może popełniać błędy.

 • Ograniczony zakres umiejętności: Loora skupia się na nauce mówienia i wymowy, a mniej na gramatyce i czytaniu.

Ogólne wrażenia:

Loora AI to dobra aplikacja do nauki języka angielskiego dla osób, które chcą ćwiczyć płynność mówienia i wymowę. Aplikacja jest łatwa w użyciu i motywuje do regularnej nauki.


W ramach okresu próbnego otrzymujemy dostęp tylko do dwóch lekcji (pogawędek z AI). Następnie musimy się zdecydować na abonament roczny: 699,99 zł, lub miesięczny: 79,99 zł. Niestety, nie są to tanie opcje.
Praktitka


Praktika to świeżutka aplikacja do nauki języka angielskiego, która możliwości ChatuGPT. Szczerze mówiąc, za pierwszym razem, kiedy zobaczyłam awatary nauczycieli w aplikacji (można wybrać nie tylko akcent, ale też osobowość nauczyciela) byłam pod dużym wrażeniem. Jednak, chyba jeszcze trochę czasu minie zanim zostanę bez pracy ;) Zdecydowanie brakuje mi w awatarach 'human touch' - po jakimś czasie, wszystkie lekcje wydają się takie same, a ja nawet zaczęłam podejrzewać swoją panią awatar-nauczczyiel a bycie pasywno-agresywną :) Ale od początku:


Zalety:

 • Spersonalizowane plany nauki: Praktika przeprowadza dokładną ankietę dotyczącą potrzeb użytkowników, a potem jeszcze analizuje poziom umiejętności ucznia i tworzy dla niego spersonalizowany plan nauki.

 • Różnorodność kursów: Aplikacja oferuje szeroki wybór kursów, obejmujących różne poziomy zaawansowania i tematy. Wybór jest naprawdę szeroki! Moim późniejszym problemem był mój awataro-nauczyciel, który miał profesjonalne podejście, ale mało angażujący. Taki robot, po prostu! :)

 • Ćwiczenia i gry: Praktika zawiera różne ćwiczenia i gry, które pomagają użytkownikom uczyć się języka. Jednak, dla mnie to były one mało zróżnicowane.

Wady:

 • Poziom: aplikacja jest w całości w języku angielskim (chociaż wybrałam polski jako moj pierwszy język). Dla osób dopiero zaczynających naukę może to być zbyt przytłaczające.

 • Sztuczna inteligencja: Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do oceny postępów użytkownika i udzielania mu spersonalizowanej informacji zwrotnej. Rozpoznawanie mowy nie jest jednak tak zaawansowane jak w aplikacjach ELSA czy Loora. System potrafił pomylić YES z YOU - i przy większej ilości wpadek tego typu, było to po prostu frustrujące.

 • Brak konwersacji z native speakerami: Aplikacja nie oferuje możliwości konwersacji z native speakerami.

 • Gramatyka: Moim zdaniem, jeżeli ktoś nigdy nie spotkał się z danymi zagadnieniami gramatycznymi, tłumaczenia Bota mogą być dla niego niewystarczające.

Ogólne wrażenia:

Praktika to dobra aplikacja do nauki języka angielskiego dla osób, które są przynajmniej na poziomie A2 (celowałbym bardziej w B1). Aplikacja jest łatwa w użyciu (intuicyjne interfejs) i oferuje szeroki wachlarz lekcji. Z czasem (mnie niestety dosyć szybko) praca z awatarem może się znudzić. Warto wziąć to pod uwagę wybierając plac subskrypcji. Koszt roczny to 399,99 zł, koszt miesięczny (przy zobowiązaniu na 3 miesiące) to 44zł za miesiąc.


Rosetta Stone


Na sam koniec. Jedna z chyba najstarszych aplikacji.


Byłam bardzo ciekawa tej aplikacji! Dlaczego? Ponieważ, aplikacja reklamuje się jako

platforma, która wykorzystuje technikę tzw. metody immersyjnej, a ja uwielbiam podejście immersyjne czyli zanurzenie się w języku. Cały czas namawiam do niego swoich uczniów i uważam, że kiedy wreszcie moim uczniowe sami przechodzą na korzystanie z autentycznych materiałów i sprawia im to przyjemność to moja praca jest zakończona. Mogą przestać chodzić na lekcje, ponieważ sami otacza się językiem angielskim. (Więcej o metodzie immersyjne przeczytasz tutaj.)


Pierwsze rozczarowanie aplikacją? Brak jakiegokolwiek testu poziomującego. Wszyscy zaczynaj od tego samego poziomu - początkującego.


Drugie rozczarowanie, dosyć przestarzały wygląd (ale tutaj może się czepiam), mała ilość funkcji, mała grywalność i brak prawdziwej immersji - nuda po prostu.


Trzecie rozczarowanie, to cena, ale o tym na końcu.


Co mi się podobało? Ja lubię wykorzystywać opowiadanie do nauki języka angielskiego (szczególnie gdy można je zarówna przeczytać, jak i posłuchać). Czasami trudno jest je znaleźć na niższych poziomach. Tutaj jest ich kilkanaście, ale wykupienie aplikacji za tą cenę, tylko dla kilku opowiadań, moim zdaniem mija się z celem - lepiej sięgnąć po .


Podsumowując, to znowu nie jest tania aplikacja. Po bardzo krótkim okresie próbnym (tylko 3 dni), roczna subskrypcja kosztuje 539,99 zł. Psss... aplikacja testuje lekce na żywo z 'prawdziwymi' nauczycielami. Jeżeli będą w cenie abonamentu, to może warto skorzystać chociaż z okresu próbnego.


Podsumowanie:


Moi faworyci? Memrise za ciekawie skonsumowane kursy i cenę, EWA za mnogość funkcji i ELSA za naprawdę dobre rozpoznawanie głosu.


Wybór odpowiedniej aplikacji do nauki języka angielskiego zależy od indywidualnych preferencji i celów edukacyjnych. Wypróbuj kilka różnych aplikacji! Celowo nie stworzyłam rankingu ocenianych przeze mnie aplikacji. Dlaczego? Ponieważ to czy aplikacja będzie dla nas przydatna, zależy przede wszystkim od tego, czego chcemy się nauczyć. Do tego dochodzą nasze indywidualne preferencje, jak sposoby motywacji czy wygląd interfejsu. Zachęcam, żeby próbować i korzystać z okresów próbnych, żeby znaleźć tą jedyną!

(która najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i stylowi nauki).


Pamiętaj, że regularna praktyka jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu w nauce języka angielskiego. Powodzenia!

50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page